Inline Manual Menu

Hledáme:
JavaScript front-end vývojáře/ky (Mid-Senior)

Jsme tým mladých lidí, rozesetých po světě, s HQ v Praze. Naučili jsme se pracovat remote, což nám umožňuje nabírat lidi odkudkoliv - práce z domova tedy není na obtíž. Pracujeme 40 hodin týdně, respektujeme svátky, rodinu, pracovní pohodu a zdravý přístup k práci. Komunikujeme asynchronně na Slacku a s pomocí krátkých denních standupů. Meetingů máme jen tolik, kolik je zapotřebí a celkově usilujeme o to jich mít co nejméně. Běžíme SCRUM a každý sprint se snažíme zlepšovat.

Vystupujeme na meetupech, googláckých konferencích, organizujeme PyCon-y, a máme tedy i know-how, o které se rádi podělíme. Ale rádi se něco nového naučíme i od Tebe. S námi se dostaneš i na mezinárodní konference, které Tě zajímají. Je jenom na Tobě, co Tě v rámci rozvoje zajímá, a kam by jsi se chtěl/a podívat. Ať už je to jak vyboostrapovat startup bez investorů, business jako takový a jeho fungování a nebo technologie, rádi Tě podpoříme.

Jsme otevření a věcí řešíme přímo. Inspiraci jak společně pracovat si bereme z firem jako je Basecamp.

O tvém stacku

 • Většina JS kódu se nachází ve třech projektech, které jsou pro náš produkt kritické.
 • Ten první je psaný funkcionálně, moderně, převážně vanilla JavaScript, s množstvím testů, které nám ulehčují život a umožňují nám v noci dobře spát.
 • V druhém je trochu víc UI, takže využíváme Vue.js, kde se jen dá. Píšeme přepoužitelné komponenty, aby se to dobře pomocí Jestu testovalo a aby jsme nemuseli dělat věci nadvakrát.
 • Třetí je součástí portálu, kde se snažíme některé části překlopit ze starého SerenadeJS do Vue a je momentálně asi nejmodernější částí.
 • Ve všech případech máme nastavené npm skripty, jedním příkazem připravíš nový release na staging, nebo do produkce. Na Slacku potom tagneš Deploybota a dáš mu vědět, kam s tím.
 • Už teď pracujeme na budoucích produktech, které nebudou zatížené balastem z předchozích let. Přemýšlíme nad začátkem od nuly, navrhování architektury, atd...
 • Všechno se snažíme mít zautomatizované přes npm, formátované linterem, v gitu udžovat pořádek pomocí workflows, správným formátováním commit messages a s organizací práce v JIRA.
 • Backend je v Ruby, připojujeme se na něj skrz REST. GraphQL zatím asi nepotřebujeme, ale zajímá nás, stejně tak websockets.
 • Náš UX/UI team se jmenuje Martin a po ruce má dva product ownery a designera.
 • A potom tu je ještě náš DevOps team, který zautomatizuje co je zapotřebí a zároveň pomáhá s monitoringem produkčního prostředí.

Inline Manual měsíčně používá 20 milionů uživatelů v aplikacích našich klientů po celém světě. Narozdíl od jiných startupů, s jedno-ciferným počtem zákazníků a obvykle i stejným počtem investorů, my si jdeme vlastní cestou s tisícem platících zákazníků i z řad největších firem na světě. Firmám jako Philips, Nasdaq, IBM, United Nations, Domino’s pomáháme onboardovat jejich ~20 milionů koncových uživatelů měsíčně.

Inline Manual jsme si za posledních 7 let vybootstrapovali a vyboostovali, stali se ziskovými a zatím to tak plánujeme táhnout dál. Nabídky od investorů a potenciálních kupců z US každý měsíc odmítáme. Jedeme dál, po svém, ve svém tempu, s našimi zákazníky a teamem. Porodní bolesti alá Pied Piper už tedy máme za sebou.

Releasujeme s rozumem, abychom nemuseli řešit páteční commity celý víkend. A proto nemáme stres jít celá firma na pivko po práci, nebo na chatu na celý víkend, kde si dáváme hackathon, nebo teambuilding.

Od tebe očekáváme, že když se zmíní nový zákazník s 20 Miliony uživatelů, tak se nelekneš, nezačneš panikařit, že se to nedá, zakoktávat se a neproskočíš skleněnou zdí jako Richard Hendricks ze seriálu Silicon Valley.

Pokud jsi dočetl/a až sem, tak Tě už předem zveme si s náma jít dát limonádu, drink a nebo pivo. Jestli máš kamarádky a kamarády které bys chtěl/a vzít s sebou k nám, tak si rovnou můžeme dát pohovor všichni společně - ale možná jim to nejdřív přepošli.

And because English is our company language, and Czenglish is not our favourite one, let’s switch to it and get to the point what will be your responsibilities if you join us and what do we expect from you.

Your profile

 • Experience with Javascript and front-end development, including test tools
 • Experience with modern JS frameworks/libraries and SPAs (React, Angular, Vue, ..) and willingness to move towards Vue.js
 • Ability to work in a distributed/remote team - self-organized, good communicator, able to view problems from wider perspective, listening to the needs of a business, its customers and other team members
 • Can handle cross-browser differences
 • Able to interact independently, as well as with the team
 • You speak English - If you can read this, you’re probably fine

Location

We work remotely. Home office works for some of us but if you prefer to sit with like-minded people, we have our office in Prague 7, near Strossmayerovo náměstí. We could also arrange a seat in your local co-working space near you. We have team members in Prague (CZ), Bratislava (SK), Kosice (SK), Lima (PE), Philippines.

What we offer

 • A supportive, trusting and open work environment
 • Competitive salary
 • Flexible working hours
 • One product/SaaS with global reach
 • Great team - very smart colleagues
 • Attendance on international conferences based on your preferences

If you have any questions about this position, please do ask.

Send your CV, GitHub account, or anything you think will help us to find out more about you and we will get back to you shortly.

Get in touch